Serbian English
  • Prohodnost na fakultete

    PROGRAMI STRUČNO-UMETNIČKIH PROFILA:

     

    Predviđeni fond časova stručnih predmeta i posvećen rad nastavnika sa učenicima, u malim grupama, omogućava adekvatnu pripremu učenika Srednje škole „ARTIMEDIA” za upis na srodne fakultete.

     

    Činjenica da nastavni plan i program škole, pored stručnih nastavnih predmeta, obuhvata i opšte-obrazovne nastavne predmete, garantuje mogućnost da učenici po završetku Srednje škole „Artimedia” mogu da konkurišu i na fakultetima koji nisu umetnički.

     

    Prvi maturanti Srednje škole „Artimedia” su 2013. godine krenuli put fakulteta, od kada se lepeza upisa na najrazličitije fakulteta, iz godine u godinu, konstantno proširuje.

     

    Sledi pregled upisa naših učenika na fakultete u Srbiji i inostranstvu:

     

    Fakultet dramskih umetnosti (FDU) u Beograd

    Sanja Marković (katedra glume)

    Joakim Tasić (katedra glume)

    Mina Stojadinović (katedra produkcije)

    Vuk Kukanjac (katedra produkcije)

    Teodora Miljković (menadžment i produkcija pozorišta, radija i kulture)

    Stefan Andrejić (dramaturgija)

    Bokan Sofija (katedra produkcija)

    Ilija Nikitović (katedra režije)

     

    Akademija Umetnosti u Beogradu

    Damir Čičić (katedra muzičke produkcije)

    Savić Aleksa (katedra muzičke produkcije)

    Dimitrije Prodanović (katedra glume)

    Milan Krstić (katedra glume)

    Glorija Bobinac (katedra kamere)

    Dejan Blizanjac (katedra kamere)

    Sara Jokić (režija)

    Stefan Dimčić (režija)

    Stojiljković Filip (katedra montaže)

    Maša Cvetanović (katedra produkcije)

    Jovana Nikolić (katedra produkcije)

     

    SAE Institut, Beograd

    Mirjana Vlaović  (vuzuelne umetnosti)

     

    SAE Institut, Australija

    Nikola Dedović  (dizajn zvuka)

     

    Norwich University of arts, London, Engleska

    Ćinsija Šeli (3D modeling)

     

    The Institute of Contemporary Music Performance (ICMP), London, Engleska

    Radosavčev Ana  -Popular music performance (vocal BMUS)

     

    Central Florida University -UCF Music Academy

    Jovana Mitrović

     

    Fakultet Sinergija-Bijeljina, RS (klasa studenata u Beogradu)

    Katarina Živanović  (katedra – filmska umetnost)

    Matić Stevan (katedra filmska montaža)

    Sonja Beljanjski (katedra montaža)

    Aleksandar Baošić (katedra glume)

    Jovana Milovanović (katedra glume)

     

    Akademija lepih umetnosti u Beogradu

    Vanja Pavlović (katedra glume)

     

    Fakultet za medije i komunikacije

    Popović Oliver (smer digitalnih umetnosti)

     

    Fakultet za umetnost i dizajn

    Milica Cenerić (smer dizajn odeće)

     

    Fakultet primenjenih umetnosti

    Neda Radenković (scenografija)

     

    Fakultet za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum

    Ilić Katarina

     

    Pravni fakultet u Beogradu

    Živković Jelena

     

    Fakultet političkih nauka u Beogradu

    Maša Đorđević (smer novinarstvo)

     

    Fakultet za diplomatiju i bezbednost, smer bezbednost

    Kukolj Mija (smer bezbednost)

     

    Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu

    Nađa Ilić

     

    Visoka turistička škola

    Milačić Andrej

     

    Poslovna ekonomija, Univerzitet Singidunum

    Jelena Kukuljica

     

    Fakultet za ekonomiju, finansije i administraciju, Univerzitet Singidunum

    Luka Kovačević

     

    Ekonomski fakultet u Beogradu

    Stankov Ljubica

     

    Fakultet za turistički i hotelijeski menadžment, Univerzitet Singidunum

    Đogani Luna

     

     

    University of California, Los Angeles

     

    Ivan Stefanović

     

     

     

    Share